Zrównoważony rozwój nie kończy się na produkcie. Dlatego teraz oferujemy również usługi doradcze - zgodnie z mottem: dzielenie się wiedzą, wspólny rozwój. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystanie materiałów biodegradowalnych, projektowanie czy opracowywanie zrównoważonych rozwiązań w zakresie węży - teraz wspieramy również naszych klientów w tworzeniu produktów bardziej przyjaznych dla środowiska.
Pierwszy wąż spiralny wykonany z biodegradowalnych materiałów cradle-to-cradle jest dumnym wynikiem naszych intensywnych prac rozwojowych i stanowi znaczący krok w kierunku zrównoważonych rozwiązań w zakresie węży. Ponieważ nic nie pozostaje z tego węża po zakończeniu jego cyklu życia: to, czego nie można poddać recyklingowi, staje się pożywką dla mikroorganizmów.
Dzięki tym nowym, praktycznie kompostowalnym wężom oferujemy przyjazne dla środowiska rozwiązania, które podkreślają nasze dążenie do zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym jako lidera na rynku węży i systemów węży. Jednocześnie coraz częściej oferujemy naszym klientom wsparcie w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i pomagamy im w transformacji w kierunku zrównoważonych produktów.
"Gospodarka o obiegu zamkniętym zaczyna się od projektowania produktu. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w tej dziedzinie wspieramy naszych klientów w doborze materiałów, projektowaniu, opracowywaniu i wdrażaniu zrównoważonych rozwiązań w zakresie węży" - mówi dyrektor generalny dr Andreas Bastin.
Dla klientów węże i systemy połączeń stosowane w obiegu zamkniętym oznaczają większą wydajność i redukcję odpadów. Z drugiej strony mają oni możliwość dostosowania się do oczekiwanych przyszłych przepisów na wczesnym etapie i mogą korzystać z wiedzy, doświadczenia i sieci Grupy Masterflex.
Pierwszy wąż zdolny do pracy od kołyski do kołyski jest również kamieniem milowym w naszej strategii korporacyjnej Hero@Zero, która ma na celu osiągnięcie w pełni cyrkularnego systemu gospodarczego dla wszystkich produktów. W tym celu obecna działalność Grupy Masterflex w zakresie doradztwa i produktów będzie stopniowo reorganizowana do 2035 r. i rozszerzana o dodatkowe usługi, takie jak odbiór, recykling i certyfikacja ekologiczna.
Celem jest niekończąca się gospodarka o obiegu zamkniętym dla węży z tworzyw sztucznych.
"Niewiele firm realizuje to podejście tak konsekwentnie jak my" - mówi Bastin. "Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pionierami w branży i chcemy wraz z naszymi klientami przyczynić się do większego zrównoważonego rozwoju".
Umów się na konsultację już teraz
Więcej informacji o naszej nowej działalności konsultingowej