Pod koniec czerwca dyrektor generalny Grupy Masterflex, dr Andreas Bastin, i dyrektor zarządzający REMONDIS Recycling GmbH & Co KG, Jürgen Ephan, uścisnęli sobie dłonie i podjęli decyzję o współpracy między obiema firmami. Celem było stworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym dla produktów przemysłowych wykonanych z tworzyw konstrukcyjnych i wdrożenie jej na rynku systemów węży i złączy.
"Nie ma wątpliwości, że wciąż jesteśmy na samym początku naszej podróży w kierunku systemu gospodarki o obiegu zamkniętym dla produktów przemysłowych wykonanych z zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych. Jako Grupa Masterflex zdecydowaliśmy się konsekwentnie podążać tą drogą. W tym celu niedawno uruchomiliśmy nasz strategiczny program "Hero@Zero". W przyszłości będziemy oferować naszym klientom odpowiedni wąż nie tylko z technologicznego i ekonomicznego punktu widzenia, ale także z perspektywy zrównoważonego rozwoju". W szczegółowym wywiadzie między znanym magazynem branżowym "Technischer Handel" a dr Andreasem Bastinem można teraz dowiedzieć się ekscytujących spostrzeżeń na temat tła i planów wdrożenia tego ambitnego projektu Masterflex.
Przeczytaj pełny wywiad na temat gospodarki o obiegu zamkniętym dla węży z tworzyw sztucznych tutaj!
Do wywiadu
Koncepcja i wizja gospodarki o obiegu zamkniętym dla węży z tworzyw sztucznych do 2035 r. jest już gotowa. Oprócz pracy zespołowej, Masterflex koncentruje się na wyraźnej identyfikacji węży i opracowywaniu rozwiązań umożliwiających recykling użytych materiałów. Dr Bastin miał następujące informacje na temat tego procesu: "Najważniejszym podstawowym wymogiem jest to, aby węże były wyraźnie identyfikowalne - i możemy to zapewnić. Od około trzech i pół roku używamy chipu Ampius NFC we wszystkich sprzedawanych systemach węży, tj. węży i technologii połączeń. Umożliwia to wyraźną identyfikację i śledzenie cyklu życia naszych węży". Dr Andreas Bastin podkreślił również, że projekt "Hero@Zero" będzie procesem stopniowej transformacji. Masterflex zaczyna od produktów przemysłowych, w szczególności węży wytłaczanych z różnych tworzyw sztucznych, a obecnie pracuje nad optymalizacją logistycznej gospodarki o obiegu zamkniętym.
Pełny komunikat prasowy na temat rozpoczęcia współpracy między Masterflex SE i REMONDIS Recycling można znaleźć tutaj.
Do komunikatu prasowego